STRONA GŁÓWNA ˇ BIBLIOTEKA ˇ Kontakt ˇ SZUKAJ ˇ PLAN LEKCJI ˇ PEDAGOG ˇ DZIENNIK ELEKTRONICZNY ˇ OKE ˇ CKESierpień 21 2019 00:36:15
 
Nawigacja
NASZE GIMNAZJUM

NASZ PATRON

PRIMUS INTER PARES

NAGRODA GIMNAZJUSZ

NAGRODA NADZIEJKA

NASZE SUKCESY

SPORT

ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

TYDZIEŃ JĘZYKA POLSKIEGO

EUROWEEK

PEDAGODZY

RADA RODZICÓW

DOKUMENTACJA

GALERIA FOTO

ABSOLWENCI

WOLONTARIAT

SZKOLNE KOŁO PCK

 
Plan
pracy szkoły 2018/2019

Harmonogram
uroczystości szkolnych 2018/2019
 
www.efs.gov.pl
 
 
 
Dzisiaj jest środa 21 Sierpnia 2019.
Imieniny obchodzą;: Franciszek, Franciszka, Joanna, Pius, Kazimiera, Ruta
 
Szkoła Przyjazna Rodzinie
Program „Szkoła Przyjazna Rodzinie”


     Twórcą programu jest Fundacja Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny. Celem jest pomoc w spójnych działaniach wychowawczych opartych na miłości, odpowiedzialności, szacunku dla samego siebie i drugiego człowieka, szacunku dla instytucji małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny, ludzkiej płciowości i odmienności płci oraz rodzicielstwa.
     Program ma również pomóc w realizacji zadań związanych z profilaktyką uzależnień oraz w minimalizowaniu postaw patologicznych wśród dzieci i młodzieży, tak aby jak najlepiej przygotować młode pokolenie do odpowiedzialnego podejmowania przyszłych wyzwań związanych z dorosłym życiem, a przede wszystkim z założeniem rodziny.


Warunki uczestnictwa w Programie „Szkoła Przyjazna Rodzinie”

    

• Propagowanie oraz umożliwienie rozpowszechniania w szkole przez osoby trzecie prawidłowych treści dla zrównoważonego rozwoju płciowego, osobowościowego i społecznego dzieci.

    

• Nie będą promowane kwestie dotyczące przedwczesnej inicjacji seksualnej, kwestionujące biologiczną oraz kulturową stabilność ról płciowych kobiet i mężczyzn.

    

• Szkoła będzie dążyć do realizacji działań ukierunkowanych na uczniów, nauczycieli i rodziców, polegających na podkreślaniu pozytywnej roli rodziny w rozwoju osobowym człowieka. Ponadto będzie promować wartości wierności, odpowiedzialności i wstrzemięźliwości seksualnej.


Zgodnie z umową zawartą z Fundacją Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny:

1. Szkoła zobowiązuje się do nie propagowania oraz podejmowania działań uniemożliwiających propagowanie przez osoby trzecie treści szkodliwych dla zrównoważonego rozwoju płciowego, osobowościowego i społecznego dzieci, w szczególności promujących przedwczesną inicjację seksualną, kwestionujących biologiczną oraz kulturową stabilność ról płciowych kobiet i mężczyzn oraz głoszących odrębność płci społecznej czy kulturowej od płci biologicznej, kwestionujących znaczenie rodziny i autorytetów w rozwoju emocjonalnym, intelektualnym i duchowym dzieci.

2. Szkoła będzie dążyć do realizowania działań formacyjnych skierowanych do uczniów, ich rodziców oraz grona pedagogicznego, polegających na organizowaniu zajęć, warsztatów, szkoleń i prowadzeniu programów podkreślających pozytywną rolę rodziny w rozwoju osobowym człowieka.

3. Fundacja przyznaje Szkole Certyfikat „Szkoła Przyjazna Rodzinie”.


"Strażnik Pamięci"
 
 
 
 
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?
 

3060958 Unikalnych wizyt

ZG © 2008-2018