STRONA GŁÓWNA ˇ BIBLIOTEKA ˇ Kontakt ˇ SZUKAJ ˇ PLAN LEKCJI ˇ PEDAGOG ˇ DZIENNIK ELEKTRONICZNY ˇ OKE ˇ CKE ˇ Konkursy przedmiotowe 2017/2018Październik 21 2017 17:31:41
 
Nawigacja
NASZE GIMNAZJUM

NASZ PATRON

PRIMUS INTER PARES

NAGRODA GIMNAZJUSZ

NAGRODA NADZIEJKA

NASZE SUKCESY

SPORT

ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

TYDZIEŃ JĘZYKA POLSKIEGO

PEDAGODZY

RADA RODZICÓW

DOKUMENTACJA

GALERIA FOTO

ABSOLWENCI

PROJEKTY UNIJNE

WYMIANA MŁODZIEŻY

RZEP

WOLONTARIAT

SZKOLNE KOŁO MEDIALNE - PLEJAK

SZKOLNE KOŁO PCK

KZP

 
Harmonogram
uroczystości szkolnych 2016/2017
 
www.efs.gov.pl
 
 
 
Dzisiaj jest sobota 21 Października 2017.
Imieniny obchodzą;: Urszula, Hilary, Celina, Jakub, Janusz"
 
DZIEŃ PATRONA 2017

    Dzień Patrona – Szarych Szeregów obchodziliśmy w tym roku 29 września. Uroczystość ta, jest dla naszej społeczności najważniejszym wydarzeniem. Możemy bowiem wyrazić hołd harcerzom Szarych Szeregów i pokazać jak dumni jesteśmy z faktu, że nosimy takie zaszczytne imię. Rok 2017 jest rokiem jubileuszowym – 15 lat temu nasza szkoła otrzymała akt nadania imienia SZARYCH SZEREGÓW.

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

    Nasza szkoła po raz trzeci przystąpiła do Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Święto przypadające 29 września zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki.
    Obchody rozpoczęła wicedyrektor szkoły pani Agnieszka Jarosz odczytując przez radiowęzeł fragment książki Harcerskie ślady na ziemi janowskiej i kraśnickiej 1939-1950 Leszka Guza w nawiązaniu do obchodzonego święta Dnia Patrona.
    Podczas długiej przerwy w bibliotece szkolnej uczniowie: Aleksandra Mazurek kl. IIID, Tymoteusz Plizga kl. IIIA, Jakub Szpyra kl. IIIC czytali przybyłym na to spotkanie rówieśnikom opowieść o kraśnickich harcerzach. Atrakcją był występ wokalno-instrumentalny uczniów klasy IIIC Filipa Małyszka i Kamila Sosnówki. Relację fotograficzną przygotował Cezary Sudół.
    Do akcji włączyli się również nauczyciele języka polskiego, którzy rozpoczynali każdą lekcję odczytaniem fragmentu wybranej książki.

Dorota Anders-Duda, Anna Niewiadomska

I MIEJSCE W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

    Reprezentacje naszej szkoły zarówno dziewcząt jak i chłopców, 28.09.2017 r. zajęły I miejsca na podium w Powiatowych Igrzyskach Szkolnych, startując w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Hart ducha i to, że reprezentują Publiczne Gimnazjum nr 1 im. Szarych Szeregów, doprowadziło do ich zwycięstwa. Awans do REJONU!!! Pozdrawiamy.
Do dobrego startu drużyny przygotowały: Wiesława Pomykalska – chłopcy oraz Danuta Mazurek – dziewczęta.

FOTORELACJA

NASZI UCZNOWIE MISTRZAMI WOJEWÓDZTWA W STRZELANIU Z BRONI SPORTOWEJ

    Wielki sukces zanotowało trzech uczniów kraśnickiego Publicznego Gimnazjum nr 1 zajmujących się strzelectwem sportowym.
Paweł Węgliński, Krystian Krysa i Michał Nastarowicz wywalczyli tytuł mistrzów województwa w strzelaniu z broni sportowej kulowej.

DZIEŃ PATRONA W BIBLIOTECE

    Tradycyjnie, we wrześniu, biblioteka włącza się w obchody Święta Dnia Patrona przygotowując różnorodne działania.
    W tym roku uczniowie sprawdzali swoją wiedzę o Szarych Szeregach w konkursie Bohaterowie spod znaku lilijki, zapoznali się z literaturą dostępną w księgozbiorze bibliotecznym oglądając wystawę Trzeba nam umierać, by Polska umiała znów żyć…, na której znalazły się również książki wraz z autografami przekazane przez premier Beatę Szydło, Agatę Młynarską, Kamila Stocha i Zbigniewa Bońka.
    W Galerii Bibliotecznej przedstawione zostały fotografie – Wojenne zniszczenia Lublina, ukazujące ogrom zniszczeń z 1939 roku.
    27 września na długiej przerwie nastąpiło podsumowanie konkursu. Pani wicedyrektor Agnieszka Jarosz wyłoniła zwycięzców, którymi zostali: Patryk Kasperski IIB, Filip Małyszek IIIC, Klaudia Misiurek IIIE, Jakub Rant IIIE, Filip Sułek IIIE. Nagrodzeni otrzymali ocenę celującą z historii.

Dorota Anders-Duda, Anna Niewiadomska, Agnieszka Skrok

POKAZY FIZYCZNE

    18 września uczniowie naszej szkoły mieli przyjemność uczestniczyć w pokazach fizycznych organizowanych przez Instytut Fizyki UMCS. Pokazy składały się z czterech części ukazujących doświadczenia z takich zagadnień jak:
• Elektrostatyka
• Mechanika
• Akustyka
• Radioaktywność
Wykonywane doświadczenia bardzo podobały się uczniom i kilkoro z nich aktywnie uczestniczyło w ich prezentacji.
Organizatorem wyjazdu na pokazy był nauczyciel fizyki p. Tadeusz Dąbek oraz p. Anna Wróblewska i p. Grzegorz Mazurek.


NARODOWE CZYTANIE

    W piątek 8 września w Miejskiej Bibliotece Publicznej – Filia nr 1 odbyło się Narodowe Czytanie Wesela Stanisława Wyspiańskiego. W tym kraśnickim przedsięwzięciu wzięło udział wielu znamienitych gości. Nie zabrakło również akcentu z Publicznego Gimnazjum nr 1. Nasi uczniowie doskonale poradzili sobie z przydzielonymi rolami, które odtworzyli: Dawid Cieślik kl. II C – Kasper, Tymoteusz Plizga kl. IIIA – Kuba, Jakub Szpyra kl. IIIC – Staszek.
    Zwieńczeniem uroczystości była biesiada przy weselnym stole, podczas której podziwiano charakteryzację Panny Młodej i Chochoła. Warto było zapoznać się z ciekawą wystawą dotyczącą patrona – Stanisława Wyspiańskiego w klimatycznej, wiejskiej scenografii.

Dorota Anders-Duda

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

    4 września w Publicznym Gimnazjum nr 1 im. „Szarych Szeregów” odbyła się uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018. Uczniowie powrócili do szkoły po dwumiesięcznej przerwie wypoczęci i gotowi na nowe wyzwania i przygody. Spotkanie to było wyjątkowe, gdyż tego dnia byliśmy gospodarzami Ogólnopolskiej Inauguracji Roku Szkolnego Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. Jest nam niezmiernie miło, że mogliśmy przyjąć tak znakomitych gości. W uroczystości wziął udział Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystki p. Jarosław Stawiarski, Burmistrz Miasta Kraśnik p. Mirosław Włodarczyk, Szef Projektu S.O.S. p. Waldemar Wspaniały, Szef Szkolenia S.O.S. p. Zbigniew Krzyżanowski, Szef Biura Projektu S.O.S. p. Olga Parzykowska, Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej p. Jacek Kasprzyk, Prezes Lubelskiego Wojewódzkiego Związku Piłki Siatkowej p. Krzysztof Iwańczuk, Prezes Międzyszkolnego Klubu Sportowego Kraśnik p. Witold Bober, koordynatorzy regionalni, wojewódzcy i trenerzy Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, Prezes Lubelskiego Oddziału Szarych Szeregów p. Zdzisław Łoziński oraz kadra pedagogiczna.
    To już pięć lat funkcjonowania S.O.S. w naszej szkole. Ten ogólnopolski projekt Polskiego Związku Piłki Siatkowej, finansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, skierowany jest do dzieci i młodzieży. Ma on na celu przede wszystkim upowszechnianie sportu, a w szczególności siatkówki – mówiła Dyrektor Szkoły p. Małgorzata Siewierska-Lodowska.
Po oficjalnej ceremonii odbył się występ dziewcząt z naszej szkoły, przygotowanych przez p. Wiesławę Pomykalską, które zaprezentowały układ gimnastyczny. Następnie obejrzeliśmy film o działaniu Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego oraz trening umiejętności siatkarskich naszych wychowanków.
    Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania tak zacnej i historycznej uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego.

Koordynatorzy: Mieczysław Biernacki, Sylwia Kwietniewska

FOTORELACJA

NOWY ROK SZKOLNY 2017/2018 CZAS ZACZĄĆ...NOWY ROK SZKOLNY 2017/2018 CZAS ZACZĄĆ...
NASI PŁYWACY NA MEDAL - MP W PŁYWANIU DŁUGODYSTANSOWYM

     Wakacje to oczywiście czas wypoczynku i zabaw. Dla niektórych naszych uczniów zajmujących się sportem, to także przygotowania i starty w zawodach sportowych. Między innymi takie wakacje mieli nasi uczniowie trenujący pływanie. Przez miesiąc przygotowywali się do występu w Mistrzostwach Polski w Pływaniu Długodystansowym na Wodach Otwartych. Dnia 26-27.07.2017r. na jeziorze Ukiel w Olsztynie wystartowali w wyścigach sztafetowych i indywidualnych. Tym razem medale wywalczyły zespoły sztafetowe 3x2500 m. Klubowe składy UKP Fala Kraśnik wywalczyły 2 medale: złoto w kategorii juniorów 14-letnich (w składzie sztafety wystąpił Patryk Kasperski z klasy IIb) oraz brąz w kategorii juniorów 15-16 lat ( w składzie Zofia Szewczyk i Artur Siekaczyński oboje z klasy IIIg).
Wysokie pozycje zajęli nasi uczniowie w startach indywidualnych. Wśród juniorów 14-letnich na dystansie 2500m dziewcząt IV miejsce wywalczyła Aleksandra Kurzyna z klasy IIb, a wśród chłopców V był Patryk Kasperski z klasy IIb, a VI Piotr Borsuk również z klasy IIB.
W kategorii juniorów 15-16 lat V miejsce zajęła Zofia Szewczyk z klasy IIIg, VII miejsce Artur Siekaczyński z klasy IIIg , a Filip Bożek był XIII ( klasa IIIg).
Gratulujemy życzymy dalszych sukcesów.

FOTORELACJA

Strona 1 z 83 1 2 3 4 > >>
"Strażnik Pamięci"
 
 
 
 
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?
 

2356384 Unikalnych wizyt

ZG © 2014