STRONA GŁÓWNA ˇ BIBLIOTEKA ˇ Kontakt ˇ SZUKAJ ˇ PLAN LEKCJI ˇ PEDAGOG ˇ DZIENNIK ELEKTRONICZNY ˇ OKE ˇ CKE ˇ Rekrutacja 2016/2017Styczeń 19 2017 03:10:09
 
Nawigacja
NASZE GIMNAZJUM

NASZ PATRON

PRIMUS INTER PARES

NAGRODA GIMNAZJUSZ

NAGRODA NADZIEJKA

NASZE SUKCESY

SPORT

ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

TYDZIEŃ JĘZYKA POLSKIEGO

PEDAGODZY

DOKUMENTACJA

GALERIA FOTO

ABSOLWENCI

PROJEKTY UNIJNE

WYMIANA MŁODZIEŻY

RZEP

WOLONTARIAT

SZKOLNE KOŁO MEDIALNE - PLEJAK

SZKOLNE KOŁO PCK

KZP

 
Harmonogram
uroczystości szkolnych 2016/2017
 
www.efs.gov.pl
 
 
 
Dzisiaj jest czwartek 19 Stycznia 2017.
Imieniny obchodzą;: Marta, Henryk, Mariusz, Erwin
 
WYCIECZKA DO LUBLINA

    W dniu 10 stycznia 2017 roku uczniowie klas: III E, III D i II D wraz z wychowawczyniami: M. Fendrykowską, G. Hołotą i G. Marcinkowską uczestniczyli w wycieczce do Lublina zorganizowanej przez firmę TOP-TRANS.
Głównym celem wycieczki była lekcja o Jagiellonach przed obrazem Jana Matejki „Unia lubelska” w Muzeum Zamek oraz zwiedzanie kaplicy zamkowej. Następnie spędziliśmy przyjemnie czas na lodowisku Icemania.
Pełni miłych wrażeń, wzbogaceni o wiedzę historyczną oraz umiejętność jazdy na łyżwach powróciliśmy do Kraśnika. Polecamy wszystkim taki sposób nauki i pożytecznego spędzania wolnego czasu.

Uczestnicy wycieczki

DRUŻYNA NA KONKURS WYŁONIONA

    W II etapie Konkursu Wiedzy o Prawie dla Gimnazjalistów naszą szkołę będzie reprezentowała drużyna w składzie:
Wojciech Masalski – kl. II C (opiekun I. Gawlik)
Artur Wielgus – kl. III E (opiekun p. I. Gawlik)
Bartłomiej Capała – kl. III A (opiekun p. M. Czubińska)
Gratulujemy i życzymy powodzenia!

SUKCES W KONKURSIE HISTORYCZNYM

    Do wojewódzkiego etapu Ogólnopolskiego Konkursu „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768-1864. Od Konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego – za wolność Waszą i Naszą" zakwalifikował się Szczepan Daniel, uczeń klasy III C (opiekun p. M. Czubińska).
Gratulujemy i życzymy powodzenia!

„CZERWONOKRZYSKA GWIAZDKA” W NASZEJ SZKOLE

    W dniach 2-16 grudnia w naszej szkole odbywała się zbiórka żywności w ramach akcji „Czerwonokrzyska Gwiazdka". Dzięki zaangażowaniu społeczności naszej szkoły zebraliśmy siedem pudełek żywności, które w dniu 20 grudnia zostały przekazane do Rejonowego Oddziału PCK, gdzie zostaną przygotowane noworoczne paczki dla potrzebujących rodzin.
Szczególne podziękowania kierujemy do klas: IB, IE, IIA, IIB, IIF, IIIB, IIIC i IIIE oraz ich wychowawców.

Opiekunowie Szkolnego Koła PCK

WYCIECZKA W NAGRODĘ

    15 grudnia czternastu uczniów naszego gimnazjum uczestniczyło w wycieczce do Warszawy, zorganizowanej przez Urząd Miasta Kraśnik.
Uczniowie biorący udział w tym wydarzeniu, to osoby wyróżniające się działalnością na rzecz szkoły – głównie członkowie Samorządu Szkolnego.
    Młodzież zwiedziła gmach Telewizji Polskiej, Centrum Nauki Kopernik i Stadion Narodowy. Na Stadionie Narodowym uczniowie przeszli ścieżką reprezentantów naszej drużyny narodowej, zwiedzając szatnie, trybuny czy salę konferencyjną.
Wycieczka dostarczyła wszystkim niezapomnianych wrażeń.

„CZERWONOKRZYSKA GWIAZDKA” W STOKROTCE

    W dniu 16 grudnia 2016 roku w supermarkecie Stokrotka odbyła się zbiórka żywności i datków pieniężnych w ramach akcji „Czerwonokrzyska Gwiazdka”. Kwestowali uczniowie naszej szkoły: Julia Dekiel kl. IB, Karolina Resztak i Anna Zioło kl. IC, Daria Opoka kl. IE, Dominika Kosidło, Angelika Kurant, Julia Ryniewska oraz Klaudia Struzik kl. IIIA.
Zebrano dwa kosze żywności oraz 294,15 zł. Z pozyskanych produktów i funduszy zostaną przygotowane noworoczne paczki dla potrzebujących rodzin.
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przeprowadzenie naszej akcji oraz tym, którzy wsparli ją finansowo.

Opiekunowie Szkolnego Koła PCK

WYCIECZKA DO LUBLINA

    Dnia 16 grudnia 2016 roku klasy I A i I D pod opieką p. Magdaleny Flis-Gołębiowskiej, p. Marleny Cholewińskiej i p. Małgorzaty Gotner-Lis pojechały na wycieczkę do Lublina. Celem wycieczki było poznanie zabytków i historii miasta. Uczniowie zwiedzili Starówkę oraz Lubelską Trasę Podziemną. Uczestniczyli również w zajęciach kreatywnego pisania opowiadań i komiksów organizowanych w Domu Słów.
Wycieczka dostarczyła wszystkim niezapomnianych wrażeń.

FOTORELACJA

KLUB HISTORYCZNY IM. AK NA PROMOCJI KSIĄŻKI

    „Jak zdobywano łożyskowe miasto. Początki miasta i fabryki w dokumentach i relacjach. Lata 1935-55" to tytuł nowej książki o Kraśniku i naszej fabryce łożysk. Jej autorami są: Beata Czaplarska, Aneta Kowalczyk, Grzegorz Jankowski i Jarosław Cybulak.
    W piątkowy wieczór w Archiwum Państwowym w Kraśniku zorganizowano spotkanie, w trakcie którego promowano nową publikację. Nie zabrakło tam też uczniów naszej szkoły. Przedstawiciele Klubu Historycznego im. AK wraz z opiekunką p. Małgorzatą Czubińską z zainteresowaniem słuchali historii powstania książki oraz wspomnień byłych pracowników fabryki. Na koniec zrobiono pamiątkowe zdjęcia z autorami wydanej publikacji (foto: Paweł Bieleń/krasnik24.pl).

KONKURS "BOMBKA BOŻONARODZENIOWA"

    6 grudnia 2016 roku w CKiP odbyło się podsumowanie Miejskiego Konkursu Plastycznego „Bombka Bożonarodzeniowa”, połączone z wystawą prac i wręczeniem nagród. Wśród laureatów byli uczniowie naszej szkoły, którzy otrzymali dyplomy i nagrody w kategorii gimnazjów:
I miejsce – Wiktoria Dobrowolska kl. III D
II miejsce – Mateusz Szuba kl. I C
III miejsce – Paulina Smętek kl. III E

Koordynator konkursu: Małgorzata Fendrykowska

PROJEKT EDUKACYJNY KLASY II D

    Przez ostatnie dwa miesiące uczennice klasy II D pod opieką pani Małgorzaty Czubińskiej przygotowywały projekt edukacyjny z historii pt. "List do Izraela 2. Losy Żydów kraśnickich. Poznać i zrozumieć". Projekt dotyczył żydowskich mieszkańców Kraśnika i ich kultury. Uczennice podzielone na trzy dwuosobowe grupy pracowały nad wyznaczonymi im zadaniami.

Strona 1 z 73 1 2 3 4 > >>
 
 
"Strażnik Pamięci"
 
 
 
 
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?
 

2104030 Unikalnych wizyt

ZG © 2014