STRONA GŁÓWNA ˇ BIBLIOTEKA ˇ Kontakt ˇ SZUKAJ ˇ PLAN LEKCJI ˇ PEDAGOG ˇ DZIENNIK ELEKTRONICZNY ˇ OKE ˇ CKE ˇ Podręczniki 2017/2018 ˇ Konkursy przedmiotowe 2017/2018Marzec 20 2018 10:38:00
 
Nawigacja
NASZE GIMNAZJUM

NASZ PATRON

PRIMUS INTER PARES

NAGRODA GIMNAZJUSZ

NAGRODA NADZIEJKA

NASZE SUKCESY

SPORT

ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

TYDZIEŃ JĘZYKA POLSKIEGO

PEDAGODZY

RADA RODZICÓW

DOKUMENTACJA

GALERIA FOTO

ABSOLWENCI

WOLONTARIAT

SZKOLNE KOŁO PCK

 
Harmonogram
uroczystości szkolnych 2017/2018
 
www.efs.gov.pl
 
 
 
Dzisiaj jest wtorek 20 Marca 2018.
Imieniny obchodzą;: Klaudia, Eufemia, Wincenty, Maurycy, Kira, Joachim
 
ZAPROSZENIE

Serdecznie zapraszamy
Dyrekcję, Nauczycieli, Rodziców i Uczniów
na XIV Gimnazjalny Festiwal Twórczości
Stróż Talentu 2018

Festiwal odbędzie się 22 marca 2018 r.
w auli o godzinie 17.00.

Na festiwalu zaprezentują się twórczy uczniowie.

Organizatorzy: Małgorzta Fendrykowska, Anna Niewiadomska

 
"WIELKANOC z PCK"

W dniach od 10 do 21 marca 2018 roku Szkolne Koło PCK będzie prowadzić zbiórkę trwałej żywności pod hasłem "WIELKANOC z PCK". Zebrana żywność zostanie przekazana w postaci paczek dzieciom pochodzącym z rodzin wymagających wsparcia. Nasza szkoła przyłącza się do akcji.
Dary można przynosić do kantorka znajdującego się naprzeciwko sali 217.
Prosimy o wsparcie naszej akcji.

Nie bądź obojętny - pomóż.

Szkolne Koło PCK

 
SIATKARZE W FINALE WOJEWÓDZKIM

    8 marca w Piaskach odbył się Wojewódzki Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej chłopców.
Siatkarze naszej szkoły wygrywając kolejne etapy zawodów międzyszkolnych – miasto, powiat, rejon oraz broniąc tytułu mistrza z ubiegłego roku przegrali w finale mecze z Białą Podlaską i Nałęczowem zajmując V miejsce.
Skład zespołu: Dawid Ryziński, Kamil Janik, Kacper Ołownia, Marcin Wójtowicz, Krzysztof Kufel, Dawid Cieślik, Sebastian Mikusek, Adam Skica, Kamil Kołtun, Bartłomiej Sadowski, Karol Kawa, Kacper Ryba.
Trener: Mieczysław Biernacki

BRĄZOWE MEDALISTKI

     W dniu 07.03 2018 r w Piaskach odbył się Wojewódzki Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej dziewcząt.
Siatkarki z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Kraśniku pierwszy raz w historii szkoły zajęły medalowe III miejsce. Jest to dla dziewcząt ogromny sukces pierwszy raz od 17 lat stanąć na podium i zostać brązowymi medalistkami w finale wojewódzkim.
Dziewczęta w swojej grupie po dramatycznej i wspaniałej grze z Opolem Lubelskim wygrały 2:1 (24:26, 25:21, 17:15) i uległy mistrzyniom województwa jak się później okazało z Świdnikiem 0:2 (23:25, 13:25). Grając o trzecie miejsce z ikoną siatkówki Tomaszowem Lubelskim po decydujących wskazówkach i motywacji drużyny prowadzącego zespół dziewczęta zostawiły ogromne serce na boisku wygrywając 2:0 (25:18, 25:22).
Skład zespołu: Weronika Ciepła, Wiktoria Ciepła, Monika Dudek, Aleksandra Kosz, Anna Krakowiak, Wiktoria Kudła, Martyna Ostrowska, Aleksandra Sokołowska, Gabriela Stęgierska i Zuzanna Markiewicz.
Prowadzący Mieczysław Biernacki

NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI „ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH”

    Dnia 1 marca 2018 r. w Publicznym Gimnazjum nr 1 im. Szarych Szeregów odbył się Finał V edycji Międzyszkolnego Konkursu Historycznego „Żołnierze Wyklęci”. Honorowy Patronat nad Konkursem objął Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Oddział w Lublinie, Burmistrz Miasta Kraśnik, Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie i Fundacja Niepodległości.
Konkurs ten adresowany był do młodzieży gimnazjalnej z powiatu kraśnickiego. Ideą przyświecającą organizacji tego Konkursu jest upowszechnienie wśród uczniów gimnazjów wiedzy o żołnierzach Wojska Polskiego, którzy walczyli o niepodległość Polski po II wojnie światowej, kształtowanie postaw patriotycznych młodzieży, pogłębienie wiedzy o działalności konspiracji antykomunistycznej w latach 1944-1963 oraz kultywowanie wartości, ideałów i postaw żołnierzy polskiego Państwa Podziemnego. W bieżącym roku konkurs miał charakter historyczno-literacki. Jego temat brzmiał „Śladami żołnierzy majora Hieronima Dekutowskiego „Zapory”.

BIEG TROPEM WILCZYM 2018

     Od 2011 roku obchodzimy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Tegoroczne obchody w Kraśniku, to między innymi symboliczny Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych – „Tropem Wilczym”, który odbył się dnia 4 marca o godzinie 12.00 w parku im. Jana Pawła II.
Jak zwykle w biegu wzięli udział uczniowie naszego gimnazjum. Wszyscy pokonali wyznaczoną w parku trasę o długości 1963m. Dystans taki jest nawiązaniem do daty śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego – Józefa Franczaka „Lalka”, który został zamordowany właśnie w 1963r. Uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe koszulki z wizerunkami Żołnierzy Wyklętych, okolicznościowe medale oraz pakiet informacji historycznych. Mimo mroźnej pogody, ale słonecznego dnia, podczas imprezy panowała znakomita atmosfera. Wszyscy umówili się na start w przyszłym roku.

FOTORELACJA

REJON ZDOBYTY I CZAS NA FINAŁ WOJEWÓDZKI

    W dniu 2 marca 2018 r. w hali sportowej im. Arkadiusza Gołasia przy Publicznym Gimnazjum nr 1 w Kraśniku odbyła się Rejonowa Gimnazjada w piłce siatkowej chłopców.
W tych zawodach znakomicie zaprezentowała się nasza drużyna zdecydowanie wygrywając wszystkie mecze po 2:0 z zespołami z Modliborzyc, Tarnogrodu oraz z Wysokiego i tym samym awansując do finału mistrzostw województwa.
Skład zespołu: Dawid Ryziński, Kamil Janik, Kacper Ołownia, Marcin Wójtowicz, Krzysztof Kufel, Dawid Cieślik, Sebastian Mikusek, Adam Skica, Kamil Kołtun, Bartłomiej Sadowski, Karol Kawa, Kacper Ryba.
GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów.

GRAMY W WOJEWÓDZTWIE

     W dniu 01 marca 2018 r. w Bystrzycy Starej odbyła się Rejonowa Gimnazjada w piłce siatkowej dziewcząt. Pewne zwycięstwo i zdecydowanie wygrywając wszystkie mecze po 2:0, awansujemy do finału mistrzostw województwa.
Skład zespołu: Weronika Ciepła, Wiktoria Ciepła, Monika Dudek, Aleksandra Kosz, Anna Krakowiak, Wiktoria Kudła, Martyna Ostrowska, Aleksandra Sokołowska, Gabriela Stęgierska i Zuzanna Markiewicz.
GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów.

POWIAT ZDOBYTY RÓWNIEŻ PRZEZ CHŁOPCÓW

    W dniu 22 lutego 2018 r. w hali sportowej im. Arkadiusza Gołasia przy Publicznym Gimnazjum nr 1 w Kraśniku odbyła się Powiatowa Gimnazjada w piłce siatkowej chłopców.
W tych zawodach znakomicie zaprezentowała się nasza drużyna zdecydowanie wygrywając wszystkie mecze po 2:0 z zespołami z Wilkołaza, Annopola i Szastarki i tym samym awansując do mistrzostw rejonu.
Skład zespołu: Dawid Ryziński, Kamil Janik, Kacper Ołownia, Marcin Wójtowicz, Krzysztof Kufel, Dawid Cieślik, Sebastian Mikusek, Adam Skica, Kamil Kołtun, Bartłomiej Sadowski, Karol Kawa, Kacper Ryba.
GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów.

POWIAT ZDOBYTY

    W dniu 21 lutego 2018 r. w hali sportowej im. Arkadiusza Gołasia przy Publicznym Gimnazjum nr 1 w Kraśniku odbyła się Powiatowa Gimnazjada w piłce siatkowej dziewcząt. W tych zawodach znakomicie zaprezentowała się nasza drużyna zdecydowanie wygrywając wszystkie mecze po 2:0 z zespołami z Terpentyny z Annopola i Sulejowa i tym samym awansując do mistrzostw rejonu.
Skład zespołu: Weronika Ciepła, Wiktoria Ciepła, Monika Dudek, Aleksandra Kosz, Anna Krakowiak, Wiktoria Kudła, Martyna Ostrowska, Aleksandra Sokołowska, Gabriela Stęgierska i Zuzanna Markiewicz.
GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów.

POWIATOWY KONKURS GEOGRAFICZNY „MAPA BEZ TAJEMNIC”

    14 lutego 2018 r. odbył się V Powiatowy Konkurs Geograficzny „Mapa bez tajemnic” organizowany przez Zespół Szkół im. M. Reja w Kraśniku. Celem konkursu jest:
1. Popularyzacja wiedzy geograficznej.
2. Rozbudzanie i rozszerzanie zainteresowań geografią.
3. Kształtowanie umiejętności korzystania z różnych źródeł informacji, w tym szczególnie z podstawowego źródła informacji geograficznej, jakim jest mapa.
4. Kształtowanie umiejętności czytania, interpretowania i posługiwania się mapą.
5. Poszerzanie wiedzy o własnym regionie, państwie, kontynentach, świecie.
6. Wyłanianie talentów i wspieranie uczniów zdolnych w rozwijaniu zainteresowań geografią.
7. Wspomaganie uczniów w praktycznym wykorzystaniu zdobytej wiedzy.
8. Promowanie osiągnięć uczniów.
    W szkolnym etapie konkursu wzięło udział 12 uczniów naszego gimnazjum. Do etapu powiatowego zakwalifikowali się: Czaplicki Jakub klasa IIID, Cieślik Maciej klasa IIID, Mazur Kaja klasa IIIC, Gustaw Paweł klasa IIIA.
Gratulujemy wyżej wymienionym uczniom i życzymy sukcesów na etapie powiatowym.

Małgorzata Gotner-Lis i Elżbieta Rudzińska

KĄCIK WYPOCZYNKOWY „NA PIĘTRZE”

    Wreszcie mamy, długo wyczekiwany kącik wypoczynkowy. Realizację tego projektu Samorząd Uczniowski rozpoczął w 2015 r. konkursami na nazwę i projekt kącika. Zwyciężyła nazwa „Na piętrze”, a z inicjatywy ówczesnej Rady SU (Nicol Bnyamin i Filipa Zugaja) powstało również kolorowe graffiti na jednej ze ścian. W tym roku przewodnicząca SU Milena Chojecka wyszukała interesującą ofertę dużych puf-worków, na które Samorząd postanowił zdobyć fundusze. Przeznaczyliśmy na ten cel dochód z dyskotek szkolnych w latach 2016 i 2017 oraz różnych akcji SU na terenie szkoły (640 zł). Ogromnego wsparcia udzieliła nam Rada Rodziców, przekazując kwotę 500 zł. Dzięki temu zakupiliśmy 20 wygodnych, kolorowych puf, na których uczniowie mogą odpoczywać w czasie przerw. Mamy nadzieję, że kącik będzie teraz spełniał swoją funkcję i umili czas spędzony w szkole.

Opiekun SU: Aneta Tworek


Strona 1 z 87 1 2 3 4 > >>
 
 
"Strażnik Pamięci"
 
 
 
 
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?
 

2527561 Unikalnych wizyt

ZG © 2014