STRONA GŁÓWNA ˇ BIBLIOTEKA ˇ Kontakt ˇ SZUKAJ ˇ PLAN LEKCJI ˇ PEDAGOG ˇ DZIENNIK ELEKTRONICZNY ˇ OKE ˇ CKE ˇ Rekrutacja 2016/2017Kwiecień 24 2017 09:18:03
 
Nawigacja
NASZE GIMNAZJUM

NASZ PATRON

PRIMUS INTER PARES

NAGRODA GIMNAZJUSZ

NAGRODA NADZIEJKA

NASZE SUKCESY

SPORT

ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

TYDZIEŃ JĘZYKA POLSKIEGO

PEDAGODZY

RADA RODZICÓW

DOKUMENTACJA

GALERIA FOTO

ABSOLWENCI

PROJEKTY UNIJNE

WYMIANA MŁODZIEŻY

RZEP

WOLONTARIAT

SZKOLNE KOŁO MEDIALNE - PLEJAK

SZKOLNE KOŁO PCK

KZP

 
Harmonogram
uroczystości szkolnych 2016/2017
 
www.efs.gov.pl
 
 
 
Dzisiaj jest poniedziałek 24 Kwietnia 2017.
Imieniny obchodzą;: Aleksy, Horacy, Horacja, Grzegorz, Aleksander, Fidelis, Bona, Jerzy
 
POWIATOWY KONKURS KRAJOZNAWCZY

    31 marca 2017 roku w Publicznym Gimnazjum nr 1 im. Szarych Szeregów odbył się XVIII Powiatowy Konkurs Krajoznawczy „Czy znasz swój region?”
Konkurs ten obejmuje wiedzę krajoznawczą o Kraśniku, o powiecie kraśnickim i bardzo ogólną o województwie lubelskim. W tym roku w konkursie brali udział uczniowie z szesnastu szkół podstawowych, z dziesięciu szkół gimnazjalnych i trzech szkół średnich. Razem było 99 uczestników.

ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ

    Zapraszamy Społeczność Gimnazjum do obejrzenia wystawy prezentującej prace plastyczno-fotograficzne naszych uczniów powstałe z okazji XIII Gimnazjalnego Festiwalu Twórczości „Stróż Talentu 2017”.
Ekspozycję można podziwiać przez cały miesiąc kwiecień w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ulicy ks. Zielińskiego.
Mamy nadzieję, że wystawa zachwyci mieszkańców Kraśnika różnorodnością, dojrzałością i estetyką.

Małgorzata Fendrykowska, Anna Niewiadomska

PROMOCJA BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

    11 kwietnia w naszej szkole odbyły się eliminacje miejskie do Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Wzięły w nich udział drużyny z kraśnickich szkół podstawowych i gimnazjów. Jak co roku nie zabrakło w tym konkursie drużyny naszego gimnazjum w składzie: Kacper Blat II G, Wiktor Opoka II D oraz Piotr Wołoszyn II A (opiekun p. Elżbieta Matryba).
Konkurs składał się z części teoretycznej w postaci testu ze znajomości przepisów ruchu drogowego i skrzyżowań oraz części praktycznej, polegającej na pokonaniu na rowerze toru z przeszkodami.
Nasi uczniowie zajęli I miejsce, kwalifikując się do następnego etapu – etapu powiatowego TBRD, który odbędzie się 11 maja.
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia w dalszej rywalizacji.

POWIATOWY KONKURS WIEDZY O JANIE PAWLE II

    7 kwietnia 2017 roku w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Annopolu odbył się Powiatowy konkurs wiedzy o Janie Pawle II. Naszą szkołę reprezentowali: Dawid Cieślik I C, Marta Kwietniewska II A oraz Julia Michalska I C.
Laureatem konkursu został uczeń naszej szkoły – Dawid Cieślik.
Uczestnikom i zwycięzcom podziękowali oraz wręczyli dyplomy przedstawiciele powiatu wraz z dyrekcją szkoły.

KONKURS POLSCY ŚWIĘCI

    4 kwietnia 2017 roku w naszym gimnazjum odbył się konkurs z cyklu „Polscy Święci” – Święta Faustyna Kowalska. W konkursie wzięło udział 27 uczniów. Laureaci to:
I miejsce – Szczepan Daniel III C
II miejsce – Wiktoria Rząd II A
III miejsce – Aleksandra Matysek II A i Patrycja Wołoszyn I A
Wszystkim uczestnikom i laureatom podziękowała dyrekcja i organizatorzy.

Organizatorzy: Henryka Ostrowska, ks. Michał Baiński

NASI ABSOLWENCI SAMI PROWADZĄ LEKCJE

     7 kwietnia 2017 roku klasa III C miała okazję uczestniczyć w lekcji przygotowanej przez Jacka Sobiesiaka i Pawła Bącala, uczniów III Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie. Zajęcia nawiązywały do tematu XXIII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży, który brzmi: Przestrzeń publiczna jako miejsce wolne od symboli propagujących systemy totalitarne. Lokalni bohaterowie w przestrzeni publicznej.
Celem twórców jest zainteresowanie mieszkańców przeszłością Kraśnika, a szczególnie Pomnikiem Partyzanta, przez lata najbardziej charakterystycznego punktu miasta oraz 24 Pułk Ułanów, chluby Kraśniczan. Autorzy przygotowali przypomnienie na temat tych dwóch elementów historii, chcąc przyczynić się do zwiększenia świadomości społecznej mieszkańców.
W ramach akcji w sali 321 można obejrzeć wystawę na temat projektu, do obejrzenia której serdecznie zapraszamy.

NASZA DRUŻYNA NA OLIMPIADZIE KREATYWNOŚCI

    W dniach 16-19 marca 2017 r. drużyna „ Mankament” w składzie: Angelika Ciepła, Zuzanna Gorczyca, Kamila Łaba, Inga Łukomska, Olga Nitkiewicz i Bartosz Choma brała udział w XII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności Destianation Imagination we Wrocławiu. Przygotowania trwały od początku roku szkolnego i polegały na ćwiczeniu umiejętności kreatywnego rozwiązywania problemów, rozwijaniu myślenia krytycznego, skutecznej komunikacji, kształceniu współpracy w grupie i poznawaniu metod i narzędzi twórczego myślenia. Kluczowe elementy to Wyzwania na Już, które uczą samodzielności, szybkości, błyskotliwości i odwagi w myśleniu twórczym przy ograniczonym czasie, materiałach i środkach oraz Wyzwania Drużynowe realizowane metodą projektu.
W tym roku wybraliśmy Wyzwanie Drużynowe Artystyczne – Sztuka Znikania. Musieliśmy przygotować 8-minutowe przedstawienie pokazujące co się stanie, gdy ze świata zniknie jeden z wybranych kolorów.

TURNIEJ SZACHOWO-WARCABOWY

    Po raz VII biblioteka szkolna Publicznego Gimnazjum nr 1 w Kraśniku zorganizowała turniej szachowo-warcabowy „Marzec z szachami i warcabami w bibliotece szkolnej”. Rozgrywki turniejowe poprzedziło losowanie grup, w obrębie których każdy zawodnik grał z każdym. Najlepsi przechodzili do 2 rundy. W turnieju wzięło udział 35 uczniów. Rozgrywki odbywały się podczas przerw przy dopingu publiczności.
23 marca zwycięzcy otrzymali z rąk dyrektora gimnazjum pani Małgorzaty Siewierskiej-Lodowskiej dyplomy i puchary ufundowane przez Radę Rodziców.
Gratulacje należą się:
SZACHY:
Artur Wielgus – I miejsce
Krystian Grabowski – II miejsce
Bartosz Choma – III miejsce
Zuzanna Korecka – IV miejsce
WARCABY:
Karol Kawa – I miejsce
Daniel Niewiadomski – II miejsce
Karol Staruch – III miejsce
Eryk Solis – IV miejsce
Dawid Ślusarz – IV miejsce

Dorota Anders-Duda, Anna Niewiadomska

KONKURS WIEDZY O JANIE PAWLE II

    W dniu 22 marca 2017 r. w naszej szkole odbył się I etap międzyszkolnego Konkursu „Wiedzy o Janie Pawle II” organizowanego przez Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Annopolu.
Laureatami konkursu zostali:
I miejsce – Marta Kwietniewska – klasa II A
II miejsce – Dawid Cieślik – klasa I C
III miejsce – Julia Michalska – klasa I C
Wczoraj zostały ogłoszone wyniki i wręczone dyplomy. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy, a uczestnikom dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie.

Organizatorzy: Henryka Ostrowska, ks. Michał Baiński

KOKTAJLOWE SZALEŃSTWO

    W pierwszy dzień wiosny 21.03.2017 roku, na terenie naszego gimnazjum nastąpiło podsumowanie projektu „Żyj smacznie i zdrowo”, do którego to przystąpiła nasza szkoła z grupą projektową z kl. IIIB. Każda klasa wykonała koktajle z produktów zakupionych przez siebie, a następnie zaprezentowała swoje kompozycje smakowe w konkursie „Koktajlowe szaleństwo” na szkolnej imprezie zorganizowanej wspólnie z SU.
Degustatorami wykonanych z pasją, imponujących i zdrowych, wiązanek owocowo-warzywnych, zmiksowanych z naturalnym jogurtem, byli zaproszeni kraśniccy Seniorzy z PCK wraz z dyrekcją szkoły oraz nasza młodzież, która nie poszła na wagary. Brawo tak trzymajcie!!!
Seniorzy także przygotowali zdrową i smaczną niespodziankę – poczęstowali nas swoimi wypiekami z przepisów własnych.
Jak zdrowo to i na sportowo! Atrakcyjności tej imprezie dodawały występy dziewcząt: na stepach – Dominika Kapica, Klaudia Michalczewska, Zuzanna Kalinowska, Alicja Adamczyk z kl. IIIF; układ akrobatyczno-taneczny w wykonaniu gimnastyczek: Julia Mikołajewicz, Zuzanna Serwatka, Paulina Biskup, Monika Gębala, Oliwia Kuś, Sylwia Mizińska, Katarzyna Kania, Karolina Resztak, Aleksandra Zapalska, Wiktoria Burdon, Martyna Pietrzyk.
Fotorelację przygotowali: Zuzia Gajewska, Kinga Furgał i oczywiście pan Tadeusz Dąbek.

Koordynator projektu: Wiesława Pomykalska

FOTORELACJA - KOKTAJLOWE SZALEŃSTWO

FOTORELACJA - POKAZ GIMNASTYCZNY

Strona 1 z 78 1 2 3 4 > >>
 
 
"Strażnik Pamięci"
 
 
 
 
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?
 

2194227 Unikalnych wizyt

ZG © 2014