STRONA GŁÓWNA ˇ BIBLIOTEKA ˇ Kontakt ˇ SZUKAJ ˇ PLAN LEKCJI ˇ PEDAGOG ˇ DZIENNIK ELEKTRONICZNY ˇ OKE ˇ CKE ˇ Podręczniki 2017/2018 ˇ Konkursy przedmiotowe 2017/2018Grudzień 17 2017 12:35:15
 
Nawigacja
NASZE GIMNAZJUM

NASZ PATRON

PRIMUS INTER PARES

NAGRODA GIMNAZJUSZ

NAGRODA NADZIEJKA

NASZE SUKCESY

SPORT

ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

TYDZIEŃ JĘZYKA POLSKIEGO

PEDAGODZY

RADA RODZICÓW

DOKUMENTACJA

GALERIA FOTO

ABSOLWENCI

WOLONTARIAT

SZKOLNE KOŁO PCK

 
Harmonogram
uroczystości szkolnych 2017/2018
 
www.efs.gov.pl
 
 
 
Dzisiaj jest niedziela 17 Grudnia 2017.
Imieniny obchodzą;: Olimpia, Łazarz, Jolanta, Florian, Łukasz
 


Rozpoczynamy ogólnopolską akcję „Góra Grosza”,
która polega na zbiórce monet w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych.
Monety są przekazywane dla Towarzystwa Nasz Dom,
które zajmuje się pomocą dzieciom z rodzin zastępczych.
W naszej szkole monety będą zbierane do świąt
do pojemników wystawionych w salach: 318, 319, 323, 207, 208, 210, 214.

Szkolny Klub Wolontariusza „Pomocne Dłonie”


 
AKCJA „MIKOŁAJ O TOBIE NIE ZAPOMNI” ZAKOŃCZONA

    Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję „Mikołaj o Tobie nie zapomni”. Dzięki Państwa zaangażowaniu udało nam się zebrać dość pokaźną ilość darów: słodyczy, zabawek i artykułów papierniczych, które zostały przekazane Akcji Katolickiej działającej przy parafii św. Józefa. Dzieci uczęszczające na zajęcia do Akademii Młodzieżowej będą mogły cieszyć się paczkami mikołajkowymi przygotowanymi z darów zebranych podczas akcji.
Szczególne podziękowania składamy:
klasie IIIC z wychowawcą p. Małgosią Plesz oraz Patrycji Babut i Wojtkowi Masalskiemu,
klasie IIIE z wychowawcą p. Katarzyną Borowską oraz p. Dorocie Anders – Duda,
klasie IIC z wychowawcą p. Agnieszką Jarosz,
klasie IID z wychowawcą p. Małgosią Gotner – Lis,
klasie IIE z wychowawcą p. Hanną Małyszek,
oraz p. Ani Kowal.
Jeszcze raz dziękujemy za okazane serce.

KONKURS KULTUROZNAWCZY ROZSTRZYGNIĘTY

    W dniu 27 listopada 2017 r. odbył się w naszej szkole konkurs kulturoznawczy dotyczący Stanów Zjednoczonych Ameryki. W eliminacjach wzięło udział czternaścioro uczniów. Zadania sprawdzały wiedzę o Stanach Zjednoczonych Ameryki oraz umiejętności językowe.
Pierwsze miejsce zajęła Wiktoria Wojtaszek z klasy IIC, drugie – Paweł Gustaw z klasy IIIA i trzecie – Sandra Gryta z klasy IIIA.
W dniu 6 grudnia 2017 r. Pani Dyrektor wręczyła laureatom pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.
Wszystkim uczniom dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy. Wiosną zapraszamy do kolejnego konkursu językowego.

Organizatorzy konkursu: Katarzyna Borowska, Joanna Mazik

PŁYWACY NIE ZAWIEDLI

    W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o dobrych startach naszych uczniów w Półfinale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży w Pływaniu mając nadzieję na równie dobry występ w finale. 7 grudnia na olimpijskiej pływalni AQUA Lublin spotkali się wszyscy najlepsi pływacy rywalizujący w ramach współzawodnictwa Szkolnego Związku Sportowego.

KONKURS "COME TO GÓRKA"

    Miło nam poinformować, że do drugiego etapu konkursu powiatowego z języka angielskiego „Come to Górka” przeszli następujący uczniowie: z klasy IIIC – Jakub KuśJakub Nierubca, a z klasy IIIA – Paweł Gustaw.
Gratulujemy i życzymy powodzenia w II etapie, który odbędzie się w styczniu w Liceum im. Tadeusza Kościuszki w Kraśniku.

SUKCES W JESIENNYCH DEBIUTACH POETYCKICH

    W Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, 30 listopada, odbyła się gala jubileuszowej edycji Ogólnopolskiego Przeglądu Poezji – XX Jesienne Debiuty Poetyckie.
    Jury, w skład którego weszli pracownicy naukowi KUL, nauczyciele V LO w Lublinie, kustosz Muzeum Literackiego J. Czechowicza, pod przewodnictwem Andrzeja Łukowskiego, Prezesa Związku Literatów Polskich oddział w Lublinie, oceniło 204 wiersze nadesłane przez 86 młodych poetów.
    Wśród uczestników konkursu, którym podczas gali wręczono nagrody był Jakub Szpyra uczeń klasy IIIC. Jakub zdobył tytuł Finalisty przeglądu za wiersze Nocne podróże, Dusza artysty, Hemingway. Gratulujemy!

Anna Niewiadomska

WOJEWÓDZKI FESTIWAL SŁOWA I OBRAZU

    30 listopada w Lublinie odbył się finał VII Wojewódzkiego Festiwalu Słowa i Obrazu, pod patronatem honorowym: Teresy Misiuk, Lubelskiego Kuratora Oświaty, Krzysztofa Żuka – Prezydenta Miasta Lublin, Pawła Pikuli – Starosty Lubelskiego. Patronat medialny nad wydarzeniem pełnili: Kurier Lubelski i Radio Lublin.
    Tegoroczna edycja poświęcona była twórczości Astrid Lindgren i Johna R.R. Tolkiena. Festiwal cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem i zgromadził wielu utalentowanych wykonawców z całego województwa. Wśród nich nie zabrakło reprezentantów naszej szkoły, Olgi Nitkiewicz z kl. IIID i Tymoteusza Plizgi z kl. IIIA. Poziom konkursu był bardzo wysoki, interpretacje utworów dojrzałe i osobiste.
Jury spośród 63 uczestników doceniło Olgę Nitkiewicz przyznając wyróżnienie za świetną interpretację fragmentu „Hobbita”. Gratulujemy!

Dorota Anders-Duda, Anna Niewiadomska

ŻYCZENIA DLA WOLONTARIUSZY
Drodzy Wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariusza „Pomocne Dłonie”!

    Dziś, 5 grudnia – w dniu Waszego święta – chcielibyśmy serdecznie podziękować każdemu z Was. Życzymy Wam spełnienia marzeń, realizacji zamierzonych celów, a przede wszystkim tego, aby każdy dobry uczynek i każde dobre słowo wracało do Was, dając siłę do dalszej pracy.
    Jesteśmy przekonani, że nie zabraknie Wam wytrwałości i wiary w to co robicie. Mamy nadzieję, że swoją otwartością i zaangażowaniem będziecie zarażać innych, a dzięki Wam i Waszej pracy, świat w którym żyjemy będzie stawał się lepszym.

Opiekunowie Wolontariatu i Społeczność Gimnazjum

PŁYWACY W FINALE WOJEWÓDZKIM IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

     29 listopada na krytej pływalni MOSiR w Kraśniku odbyły się półfinały wojewódzkie Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Pływaniu. Według nowych reguł zawody rozgrywane są w formie rywalizacji drużynowej dziewcząt i chłopców na następujących dystansach: sztafeta 6x25m stylem dowolnym oraz indywidualnie 50m stylem motylkowym, 50m stylem grzbietowym, 50m stylem klasycznym i 50m stylem dowolnym. Do finału wojewódzkiego awansują dwie czołowe sztafety i trzy najlepsze zawodniczki i trzech najlepszych zawodników na dystansie indywidualnym. Miło nam donieść, że będziemy mieli swoich przedstawicieli w każdej konkurencji finału wojewódzkiego!
    Nasze sztafety zwyciężyły zdecydowanie. Zarówno dziewczęta ( Zofia Szewczyk IIIg, Gabriela Stęgierska IIIb, Aleksandra Kurzyna IIb, Luiza Pietroń IIIf, Anna Bucoń IIIg, Oktawia Wojtaszek IIIg) jak i chłopcy ( Artur Siekaczyński IIIg, Filip Bożek IIIg, Piotr Borsuk IIb, Wiktor Opoka IIId, Patryk Kasperski IIb, Kacper Blat IIIg) nie dali szans swoim rywalom z Biłgoraja, Janowa Lubelskiego, Bełżyc itd. Na 50m stylem motylkowym zwyciężyła O. Wojtaszek, III miejsce zajęła G. Stęgierska, a wśród chłopców na III miejscu przypłynął F. Bożek. Na 50m stylem grzbietowym o zwycięstwo w ” bratobójczej” rozgrywce walczyli A. Siekaczyński (I miejsce) i P. Borsuk (II miejsce), a wśród dziewcząt najlepsza była A. Bucoń. 50m popularną „żabką” wśród chłopców wygrał K. Blat, a A. Kurzyna była druga w rywalizacji dziewcząt. W najszybszym stylu zwyciężyła Z. Szewczyk, a W. Opoka zajął II miejsce. Wszystkie te wyniki złożyły się na zdecydowany triumf drużynowy – zarówno w klasyfikacji dziewcząt jak i chłopców.
    7 grudnia, na olimpijskiej pływalni Aqua Lublin odbędzie się Finał Wojewódzki. Tam spotkają się wszyscy najlepsi na Lubelszczyźnie pływacy, również uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Pływaniu. My jednak liczymy na naszych „mistrzów” z Publicznego Gimnazjum Nr1 im. Szarych Szeregów w Kraśniku. A oni obiecują, że nie zawiodą!

TYDZIEŃ JĘZYKA POLSKIEGO

    W dniach 13-17 listopada w naszej szkole odbyła się IV edycja Tygodnia Języka Polskiego. Po raz kolejny młodzież gimnazjalna zmierzyła się z różnymi zawiłościami naszego języka, wykazując się dużą kreatywnością i wiedzą. Każdego dnia na uczniów czekały interesujące zadania:
Poniedziałek – konkurs językowy pt. „Mistrz Rzetelnej informacji"
Wtorek – konkurs frazeologiczny „Od stop do głów”
Środa – konkurs językowy pt. „Od słowa do słowa”
Czwartek – konkurs literacki „Slam poetycki, czyli piszemy wiersze”
Piątek – konkurs plastyczny „Na tropie przysłów polskich”.
W ramach wydarzenia uczniowie klas drugich brali udział w konkursie plastycznym Słowem malowane przygotowanym przez panią Małgorzatę Fendrykowską.
Konkursom towarzyszyła wystawa książek pt. „Język polski jest ą i ę” oraz konkurs internetowy „Zawiłości językowe”.
Podsumowanie wszystkich części konkursu odbyło się 24 listopada. Zwycięzcy otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy.
Dziękujemy uczniom za udział i zapraszamy do wspólnej zabawy językiem polskim już za rok.
Zachęcamy do odwiedzenia zakładki konkursowej, w której znajdziecie listę zwycięzców, galerię zdjęć.

Anna Mazur-Boryca, Anna Niewiadomska, Dorota Anders-Duda

FOTORELACJA

POMOC DLA MICHAŁA

    Nasze gimnazjum włączyło się w akcję pomocy dla Michała Szota – dwunastoletniego Kraśniczanina, chorego na raka pnia mózgu.
Wspólnymi siłami Samorządu Uczniowskiego i Szkolnego Klubu Wolontariusza udało się zebrać 761 zł.
Kwotę tę uzyskaliśmy dzięki akcji „Promyki nadziei dla Michała”, która polegała na zbiórce pieniędzy i wypisywaniu życzeń szybkiego powrotu do zdrowia na promykach słońca. Znaczną część pieniędzy udało się uzyskać dzięki współpracy szkolnego wolontariatu z łódzką fundacją „Dziewczynka z Zapałkami”. Plakat z życzeniami i pieniądze zostaną przekazane rodzinie Michała.

Strona 1 z 85 1 2 3 4 > >>
 
 
"Strażnik Pamięci"
 
 
 
 
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?
 

2441181 Unikalnych wizyt

ZG © 2014