STRONA GŁÓWNA ˇ BIBLIOTEKA ˇ MKS ˇ Kontakt ˇ SZUKAJ ˇ PLAN LEKCJI ˇ PEDAGOG ˇ DZIENNIK ELEKTRONICZNY ˇ OKE ˇ CKE ˇ Rekrutacja 2016/2017Październik 26 2016 17:05:44
 
Nawigacja
NASZE GIMNAZJUM

NASZ PATRON

PRIMUS INTER PARES

NAGRODA GIMNAZJUSZ

NASZE SUKCESY

SPORT

ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

TYDZIEŃ JĘZYKA POLSKIEGO

PEDAGODZY

DOKUMENTACJA

GALERIA FOTO

ABSOLWENCI

PROJEKTY UNIJNE

WYMIANA MŁODZIEŻY

RZEP

WOLONTARIAT

SZKOLNE KOŁO MEDIALNE - PLEJAK

SZKOLNE KOŁO PCK

KZP

 
Harmonogram
uroczystości szkolnych 2016/2017
 
www.efs.gov.pl
 
 
 
Dzisiaj jest środa 26 Października 2016.
Imieniny obchodzą;: Lucjan, Łucjan, Lucyna, Fabian, Damian, Ewaryst, Lutosława
 
SUKCES JULII BARTOŚ

    Na obóz literacki zorganizowany przez młodzieżowe wydawnictwo Moondrive, wybrałam się na kilka ostatnich dni lipca tego roku. Ze stosem moich prac oraz kilkoma zapisanymi pomysłami zeszytami, od razu zabraliśmy się do pracy. Bardzo wymagające, a zarazem kreatywne zajęcia przeplatane były chwilami wolnego czasu na pisanie. Przez cały tydzień, wraz z innymi uczestniczkami obozu bardzo wiele nauczyłyśmy się – nie tylko o tym, jak dobrze pisać, jak budować fabułę czy uniwersum lub bohaterów, ale także jak wygląda droga od pisania, do wydania powieści, jak prowadzić stronę internetową z recenzjami książek, lub jak kreatywnie tworzyć FanFiction, jako alternatywne zakończenie lub kontynuację naszych ulubionych powieści.

WZDŁUŻ SANU DO ŹRÓDEŁ

    W dniach 20-21.10.2016 r. odbyła się wycieczka krajoznawcza w Bieszczady klas I E, II F i III A.
W pierwszy dzień zwiedzaliśmy Łańcut: przepiękny barokowy zamek, oranżerię i powozownię unikalną w skali światowej oraz rezerwat „Prządki”. Po południu bawiliśmy w Lesku w parku wodnym „Aquarius”.
Drugiego dnia oglądaliśmy krajobrazy Bieszczadzkiego Parku Narodowego.

REJONOWA GIMNAZJADA W DRUŻYNOWYCH SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

    13.10.2016 r. w Biszczy odbyła się Rejonowa Gimnazjada w Sztafetowych Drużynowych Biegach Przełajowych. Drużyna męska z naszego gimnazjum zajęła II miejsce , które to dało awans do Finału Wojewódzkiej Gimnazjady w Drużynowych Biegach Przełajowych.
Skład drużyny:
Wożniak Kamil - IIG, Wójtowicz Kacper - IIC, Dudek Marcin - IIG, Wciślak Patryk - IIIE, Bartoś Kamil - IIG, Dąbrowski Jakub - IIIE, Blat Kacper - IIG, Mielniczuk-Graczew Eugeniusz - IIIA, Ćwikliński Kacper - IIID, Nierubca Jakub - IIC, Mazurek Daniel - IIID, Stępniak Mateusz - IIIF, Poleszak Maciej - IIG, Węgliński Jakub - IIIF

NASI UCZNIOWIE NA ZAWODACH WE FRANCJI

    W dniach 5-11.10.2016 r. sześciu uczniów Naszej szkoły – pływaków UKP „FALA”, pod opieką trenera Mariusza Kwietniewskiego przebywało we Francji, by wystartować w VIII Meetingu de Pre-Saison Entente Aquatique Nogent Villers. Do wyjazdu doszło dzięki bardzo dobrej współpracy miast partnerskich – Kraśnika i Nogent Sur Oise. Nasi uczniowie mieszkali u rówieśników z Francji, a w roku 2017 planowana jest ich rewizyta w naszym mieście.

KONKURS O PATRONIE SZKOŁY PODSUMOWANY

    We wtorek 4 października na długiej przerwie odbyło się losowanie zwycięzców konkursu bibliotecznego zorganizowanego z okazji Dnia Patrona „Nie było wtedy jeszcze nas, gdy Orły zmiótł pogardy czas…”.
    Pani Dyrektor Małgorzata Siewierska-Lodowska spośród 251 poprawnych odpowiedzi wyłoniła sześcioro szczęśliwców, którymi okazali się: Martyna Ostrowska – klasa I B, Kacper Kopeć, Natalia Pęczkowska, Aleksandra Pałyz, Mateusz Stęgierski, Artur Wielgus – wszyscy z klasy III E. Nagrodzeni otrzymali ocenę celującą z języka polskiego i historii.
Gratulujemy!

Dorota Anders-Duda, Anna Niewiadomska

PODSUMOWANIE SPORTOWEJ RYWALIZACJI SZKOLNEJ NA POZIOMIE POWIATU I MIASTA 2015/16

     Niedawno rozpoczął się sportowy sezon rywalizacji szkolnej 2016/2017 (tenis stołowy, sztafetowe biegi przełajowe). Ale początek października, to również czas podsumowań rywalizacji sezonu 2015/2016. Bardzo miło jest nam poinformować, że już kolejny raz z rzędu Publiczne Gimnazjum Nr1 w Kraśniku zwyciężyło w klasyfikacji szkół na poziomie miasta i powiatu kraśnickiego. W obu przypadkach dość znacznie pokonaliśmy koleżanki i kolegów z Publicznego Gimnazjum Nr2 w Kraśniku.

DZIEŃ PATRONA 2016

    Dzień Patrona - Szarych Szeregów obchodziliśmy w tym roku 30 września. Uroczystość ta, najważniejsze święto w kalendarzu szkoły, jest okazją do przypomnienia sobie, jak wielka to chluba mieć takiego patrona. Obchody rozpoczęliśmy udziałem we Mszy Świętej w Kościele pw. Św. Józefa Robotnika celebrowanej przez księży Kamila Kajdaszuka i Michała Baińskiego.
    Po mszy wróciliśmy do szkoły na dalszą część uroczystości na dziedzińcu szkolnym. Ta część miała charakter patriotyczny. Pan Pułkownik Kombatant Jerzy Cichocki wprowadził poczty sztandarowe i sztandary. Uczniowie wraz z chórem odśpiewali hymn Szarych Szeregów. Pani Dyrektor Szkoły powitała wszystkich zgromadzonych.

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

    28 września biblioteka szkolna po raz drugi włączyła się w Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Tego dnia dyrektor gimnazjum Pani Małgorzata Siewierska-Lodowska odczytała społeczności szkolnej fragment książki „Kamienie na szaniec” w nawiązaniu do zbliżającego się Dnia Patrona.
Natomiast podczas przerw w bibliotece szkolnej uczniowie mogli wysłuchać pięknej interpretacji najważniejszej lektury gimnazjalistów w wykonaniu Oliwii Admaczyk, Julii Grzegorczyk, Marty Korniak, Mikołaja Kroca, Mateusza Stęgierskiego oraz Artura Wielgusa.
Do akcji włączyli się również nauczyciele języka polskiego, którzy zechcieli rozpocząć każdą lekcję odczytaniem fragmentu książki.

Dorota Anders-Duda, Anna Niewiadomska

POKAZY CHEMICZNE

    27 września 45 uczniów Naszej szkoły wzięło udział w nietypowej lekcji chemii w Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Były to ciekawe i bardzo widowiskowe pokazy chemiczne, które wzbudziły wiele pozytywnych emocji wśród uczestników. W wykonaniu eksperymentów wzięli udział również nasi uczniowie. Doświadczenia były barwne, oślepiające i wybuchowe. Te ostatnie podobały się wszystkim najbardziej!
    Tego typu pokazy, odbywają się w Wydziale Chemii UMCS co roku w miesiącu wrześniu. W tym roku, cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem wśród Naszych gimnazjalistów. Mamy nadzieję, że i w przyszłym roku szkolnym zasiądziemy w ławkach auli akademickiej i choć przez chwilę poczujemy się jak prawdziwi studenci!
Organizatorem wyjazdu była p. Sylwia Kwietniewska a towarzyszyła jej p. Halina Trukan i p. Małgorzata Gotner-Lis.

FOTORELACJA

WYJAZD KRAJOZNAWCZY

    Uczniowie z klas II G i III B uczestniczyli w wyjeździe krajoznawczym „Szlakiem Mikołaja Reja, Henryka Sienkiewicza i Stefana Czarnieckiego”. Była to wycieczka dla uczniów powiatu kraśnickiego biorących udział w konkursie krajoznawczym „Czy znasz swój region?” .
Trasa wyjazdu to: Annopol, Opatów, Łagów, Raków, Szydłów, Grabki Duże, Chmielnik, Kije, Jędrzejów, Nagłowice, Oksa, Włoszczowa, Czarnca, Włoszczowa, Łopuszno, Strawczyn, Oblęgorek, Kielce.

Strona 1 z 68 1 2 3 4 > >>
 
"Strażnik Pamięci"
 
 
 
 
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?
 

2022650 Unikalnych wizyt

ZG © 2014