Strona Główna · PG1 Maj 22 2019 16:34:24
Nawigacja
Biblioteka-Pełen obraz

  Polecam-czytaj naprawdę warto!

  Biuro tekstów znalezionych

Bibliografia

  Literackie wspomnienia z dzieciństwa

  Lektury/wykaz podręczników

  Arkusze egzaminacyjne

  Mój literacki azyl

Konkursy

  Na marginesie

  Galeria Biblioteczna

  Galeria kanapowa

  Księga gości

  Pozostaw ślad w bibliotece szkolnej

Literaci.pl

  Zapisane w obiektywie /Galeria Foto
  Galeria FOTO 2

  Facebook

  Archiwum

Turniej warcabowo-szachowy

Victor Poleca!

Nasze Sukcesy

Księgozbiór z autografem

Facebook


Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?
Wakacje
Image and video hosting by TinyPic

Zbliżają się długo oczekiwane wakacje. Przed Wami wędrówki górskimi szlakami, kąpiele w morzu, spacery po lesie – przeżycia, które będą na zawsze najpiękniejszymi wspomnieniami młodości.
Życzymy Wam- Drodzy Uczniowie, by nadchodzące wakacje były pełne wrażeń, a także dobrego i bezpiecznego wypoczynku, miłych spotkań, okazji do uśmiechu oraz wielu chwil wartych zapamiętania.
DZIĘKUJEMY
Image and video hosting by TinyPic

Dziękujemy Redakcji Literaci.pl –Michałowi Czai, Filipowi Małyszkowi, Krzysztofowi Kijewskiemu za rzetelną, systematyczną, twórczą pracę. Dzięki Wam strona www biblioteki tętniła życiem. Życzymy Wam dalszych sukcesów w szkole średniej.
"Z kart historii Kraśnika"
Image and video hosting by TinyPic


W piątek ,18 maja, w Filii nr1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kraśniku nastąpił finał III edycji miejskiego konkursu historycznego „ Z kart historii Kraśnika” pod patronatem Burmistrza Miasta Kraśnik.
W konkursie wzięło udział 42 uczniów z Gimnazjum w Trzydniku Dużym, Społecznego Gimnazjum w Kraśniku, Gimnazjum nr 1 i Gimnazjum nr 2 w Kraśniku.
Raz w miesiącu w Internecie od listopada 2017 roku do marca 2018 roku ukazywały się pytania dotyczące historii miasta i jego okolic. Dodatkowe pytanie przygotowała Dyrektor Archiwum Państwowego w Lublinie – Oddział w Kraśniku pani Aneta Kowalczyk.
Pan Burmistrz Mirosław Włodarczyk wraz z Dyrektor MBP Ewą Kapustą wręczyli laureatom nagrody i dyplomy wśród których znaleźli się nasi uczniowie
Filip Małyszek kl. IIIc i Jakub Czaplickikl IIId
Pan Burmistrz Mirosław Włodarczyk pogratulował laureatom i uczestnikom wiedzy, zaangażowania oraz zachęcał do odkrywania historii miasta.
Organizatorzy przygotowali fragmenty tekstów źródłowych nawiązujące do obchodów 100 lecia Odzyskania Niepodległości – Kraśnickie Drogi do Niepodległości , które zostały odczytane przez uczniów PG nr 1 Olgę Nitkiewicz i Tymoteusza Plizgę. Spotkanie uatrakcyjnił występ artystyczny uczennicy Jagody Beksiak.
Organizatorami konkursu byli: Archiwum Państwowe w Lublinie – Odział w Kraśniku, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej , Bractwo Księdza Stanisława Zielińskiego, Miejska Biblioteka Publiczna w Kraśniku , Biblioteka Szkolna Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Szarych Szeregów w Kraśniku.
Konkursy Literackie
Image and video hosting by TinyPic


Poeci są wśród nas, co udowadnia Jakub Szpyra - uczeń Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Szarych Szeregów w Kraśniku. Jego talent, po raz kolejny został doceniony przez jury konkursów ogólnopolskich.
W IX Ogólnopolskim Międzyszkolnym Konkursie Literackim „Czas szkoły, czas dojrzewania”, Jakub otrzymał wyróżnienie. ”Na konkurs przysłano 221 prac z 51 miejscowości.
W XII Ogólnopolskim Konkursie Literackim ”Okno” jury po zapoznaniu się z 347 pracami, postanowiło uhonorować Jakuba, za zestaw utworów, wyróżnieniem.
I Miejski Turniej Szachowy
Image and video hosting by TinyPic
Image and video hosting by TinyPic

19 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 3 im. Adama Mickiewicza w Kraśniku , odbył się I Turniej Szachowy dla Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych pod honorowy patronatem Burmistrza Miasta Kraśnik Mirosława Włodarczyka, w którym wzięli udział nasi uczniowie.
Turniej został przeprowadzony systemem szwajcarskim na dystansie 6 rund.
Wśród najlepszych zawodników w kategorii -klasy gimnazjalne znaleźli się:
Dominik Mazur , który zajął II miejsce
oraz Krzysztof Kijewski - zdobywca IV miejsca.

Gratulujemy!
Konkurs
Image and video hosting by TinyPic

Dnia 26.04.2018r. w Zespole Szkół nr 1 w Kraśniku odbył się finał Konkursu Twórczości Literackiej „Pisać każdy może…”. Do konkursu przystąpiło 8 szkół gimnazjalnych z terenu powiatu. Naszą szkołę reprezentowali : Olga Nitkiewicz (nauczyciel przygotowujący p. Anna Mazur –Boryca) oraz Jakub Szpyra (nauczyciel przygotowujący p. Anna Niewiadomska).
Jakub Szpyra otrzymał wyróżnienie przyznane przez Jury Młodzieżowe w kategorii Poezja.
Gratulujemy !
Wystawa MBP
Image and video hosting by TinyPic

Tradycyjnie w miesiącu kwietniu, Miejska Biblioteka Publiczna przy ulicy ks. Zielińskiego
prezentuje prace plastyczno-fotograficzne naszych uczniów biorących udział w XIV Gimnazjalnym Festiwalu Twórczości „Stróż Talentu 2018”.
Mamy nadzieję, że wystawa zachwyci mieszkańców Kraśnika różnorodnością, dojrzałością i estetyką.
Zapraszamy Społeczność Gimnazjum do odwiedzenia biblioteki miejskiej i obejrzenia ekspozycji.
Małgorzata Fendrykowska, Anna Niewiadomska
Czytanie Jeżycjady
Image and video hosting by TinyPic

Ogólnopolskie czytanie Jeżycjady II
Wszystkich fanów i sympatyków serii "Jeżycjada" Małgorzaty Musierowicz zapraszamy do wspólnego głośnego czytania fragmentów książek w ramach Ogólnopolskiego czytania Jeżycjady II.
Od marca biblioteki, księgarnie, szkoły i ośrodki kultury w całej Polsce mają okazję na chwilę zamienić się w Jeżyce. Zapraszamy wszystkich, zarówno miłośników serii, towarzyszących Borejkom od lat, jak i nowych przyjaciół Jeżycjady, którzy w kamienicy na Roosevelta 5 zagoszczą po raz pierwszy.
Konkurs Między słowem a obrazem
Image and video hosting by TinyPic

Konkurs Między słowem a obrazem– książka i biblioteka w oczach gimnazjalistów
Zapraszamy do udziału w X edycja konkursu Między słowem a obrazem – książka i biblioteka w oczach gimnazjalistów. Wszystkie prace będą walczyły o nagrody w konkursie powiatowym Książka to dopiero początek, którego podsumowanie nastąpi 27 kwietnia 2018 roku
Turniej warcabowy-szachowy
Image and video hosting by TinyPic

Zwycięzcami Turnieju zostali:

Szachy:
I Miejsce - Krzysztof Kijewski kl. IIIc
II Miejsce - Piotr Borsuk kl. IIb
III Miejsce - Norbert Łukomski kl. IIb
IV Miejsce - Dominik Mazur kl. IIIcWarcaby:
I Miejsce - Daniel Niewiadomski kl. IIIf
II Miejsce - Magdalena Targos kl. IIIa
III Miejsce - Bartłomiej Tryka kl. IIb
IV Miejsce - Gabrysia Wójtowisz kl. IIIe
Konkurs
Image and video hosting by TinyPic

Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w konkursie
„Życie i twórczość Zbigniewa Herberta”
Weź kartę pracy, rozwiąż ją w dowolnym czasie, przynieś do biblioteki do 24 kwietnia.
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 27 kwietnia w bibliotece na długiej przerwie. Spośród poprawnie wypełnionych kart, wylosujemy jednego zwycięscę, który otrzyma „6” z języka polskiego.
Strona 1 z 46 1 2 3 4 > >>
Cytat tygodnia
  „Biblioteka to skarbnica lekarstw duszy.”(napis w bibliotece w Tebach) Ozymandias

Zegar